Ömeroğlu, Dilovalı’ya “Terörist” diyene toz kondurmadı Ömeroğlu, Dilovalı’ya “Terörist” diyene toz kondurmadı

12 Haziran 2024 07:40
Uzun zamandır köşe yazmadığımın farkındayım ve aslında bu durum beni de hoşnut etmiyor.

Buna Gebze Bölgesi’ndeki dört ilçede gündem yoğunluğunun yanı sıra üyesi olduğum BİLKAR’ın bir süre önceki kongresi…

Kızımın lise mezuniyeti ve üniversite sınavı ve yarın sabah ameliyata gireceğim bir sağlık problemimin tetkik, tahlil, teşhis ve anestezi süreci koşturması da eklendi.

Kendine özgün habercilik anlayışını güden, şahsıma ait Gebze Emek’te belediyelerin icraatları değilse dahi PR şirketlerinden gelen ve ilginç bulduğum haberlere de yer veriyordum. Son bir haftadır, epostam ile de diyaloğu neredeyse tamamen koparttım.

Haziran ayı içinde Gebze Belediye Meclisi’nin her iki oturumuyla Dilovası ve Çayırova Belediye Meclisleri’ni yerinde takip ettim.

Darıca Belediye Meclisi’ne, bu belediyemizin meclisi canlı yayınlamasının getirdiği avantajla, banda geçen yayınından takip edip haberleştirdim. Konular hayli birikti.

Bu arada anekdot olarak belirtmem gerekir.

Dilovası Belediye Meclisi’nde mayıs ve haziran ayı meclis toplantıları naçizane şahsımın girişimi; Belediye Başkanı Ramazan Ömeroğlu’nun sıcak yaklaşımı ve mecliste AKP, DEM Parti ve İYİ Parti Grupları’nın oy birliğiyle 15.00’den 11.00’e çekilmişti.

Temmuz ayından itibaren yine 15.00’e alındı.

Başkan Ramazan Ömeroğlu, gerekçe olarak detayına değinmediği, “Bazı sıkıntıları”ı gösterdi.

Hâlbuki eski değil yenilenen bir uygulama idi.

Şimdi AKP’den meclis üyeliği yapan İnci Aydemir’in Saadet Partisi çatısında CHP’den meclis üyeliği yaptığı süreçte…

Dönemin Belediye Başkanı Hamza Şayir’in Aydemir’e baskıda, “Orantısız güç” uygulamaya çalıştığı ve abartmıyorum. Tutmasalar, üzerine yürüyeceği zamanlarda..

Dönemin CHP İl Başkanı, günümüz Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ile geniş bir CHP heyetinin Dilovası’nda kendini göstermesi sonrası, 15.00’e çekimişti.

AKP geçen dönemin henüz ilk aylarında muhalefetten Metin Dalgalı’yı Hamza Şayir’in siyasi ahlakla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir tahriki ve Kocaeli Valiliği’nin 12 Eylül 1980 cuntasını aratmayan hamlesiyle dönem boyu tasfiye etmişti.

Aynı ekipten Nizamettin Sözen, 2022 yılının şubat ayında AKP’ye geçti.

Zeki Karataş, kan kanserinden öldü.

İnci Aydemir, üstelik muhalefeti temsilen denetim komisyonu içinde yer aldığı süreçte, AKP’ye kapağı attı. Meclis üyeliğini ve hatta kâtip üyeliği de kaptı. Son meclis toplantısında Ömeroğlu, “Çöp, kanser, asbest diyen Dilovası’nın düşmanıdır” derken… Gerisi üç nokta!

Dilovası Belediyesi geçen dönem basın üzerine de “oynadı.” İyi kötü, gördüğünü yazan haber sitesi Pusula vardı. Dilek Eroğlu da, belediye basın bürosuna girdi.

Bir Ekrem Meral vardı, zaten belediye personeli idi. Galiba geçen dönem çıkartıldı. Zaman zaman belediye meclislerinde, gözükmek için gözüktüğüne tanık oldum. Dernek kuracak kadar gazetecisi olmayan ilçede, “Gazeteciler” Cemiyeti Başkanı!s

Bir zamanların aslan sosyal demokratı, geçen dönem gözünün önünde şahsımda bir gazeteci meclise alınmak istemezken gördüğünü yazmaktan aciz faturamatik şahsiyet Barış Ateş de galiba belediye personeli.

Ha bir de…

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 2018’teki olağanüstü kongresinin kaybedenlerince kurulan cemiyetlerden, Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin de galiba yönetiminde hala.

Şunu ifade etmeye çalışıyorum.

AKP… Bildiğiniz AKP ama Dilovalı da bildiğiniz Dilovalı.

Şahsım adına; LGBT+İ hiçbir bireyle alıp veremediğim, antipatim yok. Aksine yaşam biçimlerindeki tercihe saygım var. Kaldı ki beni bağlamaz.

Ama geçen dönemin belediye başkanı Hamza Şayir, beyin göçünün tartışıldığı dönemde Dilovalılar’a “Gay” ifadesini, hakaret mahiyetinde kullandı.

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na da aday olan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Hamza Şayir ve efradının sözü vardı.

Kömürcüler OSB’nin yerine park ve konut gelecekti. Orası önce yeşil sonra karma OSB’ye döndü. İktidar, halka yalan söyledi.

Gerek Dilovası Belediyesipor gerekse Diliskelesispor, Kocaeli içi birçok deplasmanda “PKK terörü ile, teröristlik ile itham” edildi.

Ve bu zeminde dahi şahsı bir tarafa ama partisine rağmen Ramazan Ömeroğlu bir daha belediye başkanı seçilirken son mecliste, “Çöp, kanser, asbest diyen Dilovası’nın düşmanıdır” diye çıkış yapmasına yaptı da…

Murat Kurum ve Hamza Şayir başta olmak üzere, Dilovalı’yı kandırana, gıkını çıkartmadı.

Dilovalı’ya “Gay” deyip ilçeyi uzun süre giren Hamza Şayir’e toz kondurmadı.

Şayet Dilovası Belediyespor ve Diliskelesispor’un uğradığı sözünü ettiğim tacizlerden haberdar değilse bu beraberinde, “O zaman niye aday oldun?” sorusunu getirir. Muhtemelen haberdardır.

O veya bu şekilde Dilovalı’ya “Terörist” diyene dut yemiş bülbül kesildi.

Siyasal İslamcı vahşi kapitalist bir partinin belediye başkan adaylığına atanarak belediye başkanı seçilen bir aktif siyasetçisi olarak her ne kadar halk oyuyla seçilmiş olsa dahi yüzünü, aynı diğer partilisi belediye başkanları gibi halka değil elbette erke, sermayeye ve kendisini atayanlara dönecekti. Öyle de yaptı. İlçede “Kanser, asbest…” diyeni Dilovası düşmanı ilan etti.

Asbest iddiasına üstelik soru önergesine yanıtı hala vermese dahi, ayakları yere sağlam basan bir yanıt, hala getirmedi.

Yolsuzluk yahu yolsuzluk. Depremden ötürü Dulkadiroğlu Belediyesi’ne gönderildiği söylenen, parası ödenen ama sırra kadem basan alet edavat vakasında, soru önergesine rağmen hala yanıt getirmedi.

Biraz ben merkezli olacak ama bu haber sitesinde Dilovası Belediye Meclisi’ne dair ne gördüysem, dün olduğu gibi bugün de gördüğümü yazdım, haberleştirdim.

Muhalefetin eleştirisi ve sorusuna da, iktidarın her tür yanıtını da alabildiğine objektif yer verdim.

İki toplantının ardından, bence görülenin bile yazılmasından rahatsız olanlarca Dilovası Belediye Meclisi toplantıları yine 15.00’e çekildi.

Türkiye yüzyılı”ndayız ya..

Türkiye yüzyılı”nda Dilovası Belediyesi, Darıca Belediyesi’nin geçen dönem başlattığı, KBB’nin bu dönem uygulamaya aldığı meclis canlı yayınını da hala hayata geçirecek.

Gebze Bölgesi’ndeki dört belediyede temmuz ayı olağan meclis toplantısı aynı gün, 02 Temmuz’da gerçekleşecek. Çayırova’da 14.00, diğer üçünde 15.00’te başlayacak.

Dilovalı’yı kandırana, “Terörist” diyene gık çıkartmayıp kanser gerçeğini dile getireni hedefe koyan…

AKP İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, belediye meclis üyelerinden Osman Akbulut ve Fevzi Karadaş, belediye bürokratlarından Muhiyettin Gültekin ve emsallerine, “Hangi ilçede oturuyorsun. Niye o ilçede oturuyorsun?” diye sormayan…

Ramazan Ömeroğlu’na belediye meclislerini yeniden 15.00’e çekme önerisini her kim verdiyse…

O korkak, yüreksiz, yalaka hiçbir zaman meydana ve açığa çıkmayacak. O Dilovası ve Dilovalı şahsında kent ve halk haini her zaman gölgede saklanacak da Dilovası gerçeklerini dile getirenler, “Dilovası düşmanı” olacak…

Ve sanırlar ki Dilovası Belediye Meclisi’nde kimin ne konuştuğu, gizli saklı kalacak.

Varsın öyle sansınlar…

Dilovası Belediye Başkanı Ramazan Ömeroğlu’nun, Dilovası gerçeklerini dile getirenleri, Dilovası düşmanı sanması gibi…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X