Lilya’da koçluk hizmeti 4 kurumdan 7 belgeli
28 Ocak 2024 06:50

İŞİ İÇİN EN BÜYÜK SERMAYEYİ EĞİTİMİNE YAPTI Lilya’da koçluk hizmeti 4 kurumdan 7 belgeli

Emekli bankacı Leyla Aktaş’a ait ismini saf ve temiz kalpten alan Lilya Koçluk Danışmanlık’ın resmi açılışı, dördüncü hizmet ayında gerçekleşti. Aktaş işiyle ilgili olarak 2020-2023 arası dört ayrı kurumdan eğitim alıp belge edindi

Aktan Uslu Tüm haberleri

Ziraat Bankası Çayırova Şubesi’nde yaklaşık 25 yıl çalışan ve EYT’den fırsatla geçtiğimiz yıl emekliye ayrılıp hayalinin beşinde koşan şubenin eski müdür yardımcısı Leyla Aktaş’a ait Lilya Koçluk Danışmanlık resmen hizmete girdi. İşi için en büyük sermayeyi eğitime adayan Aktaş, 2020-2023 arası dört ayrı kurumdan eğitim alıp belge ve sertifikalar edindi. Aktaş işyerinin adını ise saf ve temiz kalbi simgeleyen, ‘Cennet bahçesi’ ve ‘Zambak çiçeği’ anlamları da içeren Lilya’yı tercih etti.

GENİŞ AİLESİYLE AĞIRLADI

Çayırova, Akse Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, No: 77/9 adresindeki işyerinin açılışına ilgi yoğun olurken Leyla Akçay konuklarını annesi Subhan Akçay, kardeşleri Tülin Akçay ve Samet Akçay ve geniş ailesi ile birlikte ağırladı.

Lilya Koçluk Danışmanlık’ın açılışına Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Salih Palaz, Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ve Kocaeli Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanvekili Alper Demir, Marmara KAISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Yalçın, AKP Çayırova Belediye Başkan Aday Adayı Servet Günay, Gebze Yenikent Mahallesi Muhtarı ve muhtar adayı Esengül Aktaş ile azaları, Gebze Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Çayırova Özgürlük Mahallesi Muhtar adayı Hüsnüye Yıldız, CHP Çayırova Belediye Meclisi aday adayı Baran Aydın, Ziraat Bankası Çayırova Şube Müdürü Orhan Güler ile banka personeli, Çayırova Belediyesi 2004-2009 dönemi Başkan Yardımcısı Savaş Özdemir’in de aralarında bulunduğu çok sayıda konuk katıldı.

Leyla Akçay tüm konukları ile yakından ilgilenirken katılımlarından ötürü teşekkür etti. Konuklar da Akçay’ı yatırım ve girişiminden ötürü kutlayıp işyerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

**

ÇAYIROVA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI SALİH PALAZ

 

Danışmanlar bizlere

mihmandarlık yapıyor

 

Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Salih Palaz kurdele kesimi öncesi yaptığı kısa konuşmada davete icabet eden tüm konuklara teşekkür etti. Çağımızda meslekler çoğaldığını, çeşitlendiğini ve zorlaştığını kaydeden Palaz, “Meslekler bir insanın aklına, dimağına sığmayacak kadar büyüdü ve çeşitlendi. Danışmanlık hizmetleri değer kazandı. İnsanlara mihmandarlık (rehberlik) yapıyorlar ve doğru şekilde davranmamızı sağlıyorlar” dedi.

RUHUMUZLA BİRLİKTE

YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ

Bir Kızılderili atasözünün, ‘Atını yavaş sür, ruhun geride kalıyor’ dediğini anımsatan Palaz, “Gerçekten hızlı yaşıyoruz ve ruhumuz geride kalıyor. Onun için ruhumuzu terkimize alıp ruhumuzla birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Belki bu kardeşlerimizin bizlere eşlik etmesiyle bunu sağlayabileceğiz. Çok değerli hizmetler yapacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Partiden çağrılması sebebiyle açılışa katılamayan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’yi temsilen açılışa katıldığını, bir başka programdan ötürü gecikmeli geldiğini belirtip özür dileyen Palaz sözlerini işyerinin hayırlara vesile olmasını dileyerek tamamladı.

**

3 senede 7 belge edindi

 

Hayalini kurduğu işinde kendisini geliştirmek için 2020-2023 yılları arasına bir eğitim sertifikası, iki uygulayıcı belgesi, bir mesleki yeterlilik belgesi ekleyip üç eğitim kursuna kesintisiz katılan Leyla Akçay o belgeleri işyerinin duvarında da gururla sergiliyor:

House of Homan Eğitim Koçluk Danışmanlık ve  ACSTH’den profesyonel koçluk eğitim sertifikası

INLPTA – Uluslararası NLP Eğitmenleri Derneği’nden sertifikalı uygulayıcı ve sertifikalı usta uygulayıcı belgeleri

Anka Koçluk Eğitim ve Danışmanlık’tan MYK ve TÜRKAK onaylı mesleki yeterlilik belgesi

Alanında “Avrupa’nın 1 numarası” diye tanımlanan kişisel gelişim ve ruhanilik eğitimi platformu Younity Türkiye’den

Değişim Zihinde Başlar konulu online seminer bitirme sertifikası

Gregg Braden’in altı haftalık altı gerçek çevirim kursuna katılım belgesi

Alberto Villaldo ile 10 Adımlık Rüyalardan Uyanmak tam kapsamlı eğitim kursunu tamamlama belgesi.

 

NLP (Nöro – Linguistik Programlama) ile koçluğun birleştirildiği Lilya Koçluk Danışmanlık; öğrenciler ve siyasetçiler dahil toplumun her kesiminden bireylere yönelik hizmet verecek. “Ögrenciler için başarı – başarısızlık ve NLP – Koçluk” ana başlığı altında; “Hedef belirleme”, “İletişim becerileri geliştirme”, “Motivasyon ve ilgiyi artırma”, “Stres ve kaygı yönetimi”, “Öğrenme stratejileri”, “Odaklanma ve dikkat” konuları destek hizmetleri olarak sıralanmış.

NLP koçluğunun önemi altı tanıma sığdırılırken “Bağımlılıklarla baş etme sürecinde etkili bir destek sunar” da tanımlamalar arasında.

İLETİŞİM

0533 – 166 86 20

www.lilyakoc.com

instagram: lilyakoclukdanismanlik

info@lilyakoc.com

Akse Mahallesi, Veysel Karani Caddesi No: 77 D: 9 – Park Panorama

Çayırova – KOCAELİ

 

 

FOTO GALERİ

 

https://tls.tc/SN3b8

Güncelleme: 28 Ocak 2024 07:21
BENZER HABERLER
X