BMİS turizm imarlı tesis yeri arıyor
09 Haziran 2024 12:37

GEBZE VE DARICA’DA UYGUN FİYATA BMİS turizm imarlı tesis yeri arıyor

Birleşik Metal-İş Sendikası, Gebze Bölgesi’nde gerek sendika üyeleri gerekse tüm işçiler için ticari veya turizm imarlı, güncel fiyatlı yer arıyor. Genel Başkan Özkan Atar, Darıca’da buldukları yere yine fahiş fiyat çekildiğini söyledi

Aktan Uslu Tüm haberleri

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, Gebze Bölgesi’ndeki üyeleri ve işçiler için ilk sosyal tesis hamlesini Adnan Serdaroğlu’nun genel başkanlığı döneminde 10 yıl kadar önce yapmış, Eskihisar’da beğendiği yere fahiş fiyat çekilince o tesis Sapanca’ya kurulmuştu. İçinde bulunduğumuz süreçte de Gebze ve Darıca’da yer arayışına yönelen sendika yine benzer tutumla karşılaştı.

BMİS Gebze 2 No’lu Şube’nin bugün Darıca, Elite Hotel'de gerçekleşen ve halen devam eden ikinci olağan kongresinin açılışında konuşan Şube başkanı ve başkan adayı Necmettin Aydın sözlerini, “Gebze’de sosyal tesis için bizden 5 bin üyeyi geçmemiz istendi. Bir şubeyi iki şube yaptık. Üye sayısında da 10 bini geçtik. Bölgemizde üyelerimizin gidip oturacağı, kendi toplantılarını yapacağı bir sosyal tesis istiyoruz” dedi. Aydın’ın bu sözleri ayakta alkışlandı.

BMİS Genel Başkanı Özkan Atar da konuşmasının sonunda bu çağrıya yanıt verdi. Atar konuya, “Sosyal talebinizin ne kadar yakıcı ihtiyaç olduğunu biliyorum. Sendikamız her mücadele sürecinde güçlenerek yürüyor. Ekonomik anlamda da doğru ve disiplinli yönetim ve başarıyla sarsılmaz kale gibi yürüyor” diyerek girdi.

Geride kalan 5-6 yılda Gebze’dekiler dahil olmak üzere şube binalarını yenilediklerini, deprem dayanıklı yerler edindiklerini kaydeden Atar aidatlardan oluşan mali varlıklarını, gayrimenkul başta olmak üzere en doğru şekilde değerlendirdiklerini söyledi.

Gebze Bölgesi’nde de sadece üyelerinin değil tüm işçilerin, bölge olarak aynı zamanda İstanbul Anadolu yakasının yararlanacağı bir sosyal tesis için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Atar, “Gebze Bölgesi’nde yer aramaya başladığımızın duyulmasından sonra 50 liralık yer için 80 lira demeye başladılar bize” dedi. Konut imarlı yere sosyal tesis açamayacaklarını, ticari hatta turizm imarlı, arazisi kıymetli ama güncel fiyatlı yer aradıklarını belirten Atar, “Sendikayı zarara uğratmamalıyız. Her gün bölgeden 50 emlakçı mali sekreterimizi arıyor. Herkes durumdan vazife çıkartıyor. 2.5 dönüm (Darıca, Bayramoğlu) gayet uygun bir yer bulduk ama yer sahibi, peşin satan gibi davranıyor. İster al, ister alma konumunda. Kaş yapalım derken göz çıkartamayız. İşçi sınıfının aidatını olur olmaz harcayamayız. Sendikayı zarara uğratırsak doğru bir şey yapmayız. Bir an önce uygun yer bulalım. Yarın almazsak ne söylerseniz söyleyin. Gebze ve İstanbul Anadolu yakasından tüm işçi sınıfının yararlanabileceği, işçi sınıfının mevziisi olacak bir tesisi kazandırıp teşekkürünüzü edinmek bize nasip olacak inşallah” dedi.

Özkan Atar, Balıkesir Gönen’deki sosyal tesisin binasında deprem güvenliği riski tespit edildiğini, ayrıca ruhsatında sorun çıktığını belirtip bu yıl üye kullanımına açamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti. O tesiste kar zarar hesabında olmadıklarını kaydeden Atar tesisi deprem dayanıklı hale getirip ruhsat sorunlarını da gidererek yine hizmete açmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Güncelleme: 09 Haziran 2024 15:04
BENZER HABERLER
X