ÖSYM gözetmen bulamıyor!
07 Haziran 2024 16:42

YETERSİZ ÜCRETLER. ANLAMSIZ TEDBİRLER ÖSYM gözetmen bulamıyor!

Eğitim-İş Kocaeli 2 No’lu Şube Eğitim Sekreteri Yusuf Yılmaz, yetersiz ücretler ve anlamsız tedbirler nedeniyle yarınki ÖSYM sınavında gözetmenlik yapacak öğretmen bulunamadığını söyledi

Yarın ve pazar günü gerçekleşecek ÖSYM sınavında Gebze Bölgesi’nde görev alacak gözetmen öğretmen bulunamıyor. Eğitim-İş Kocaeli 2 No’lu Şube Eğitim Sekreteri Yusuf           Yılmaz, “Yetersiz ücretler ve anlamsız tedbirler öğretmenlerimizin görev alma isteğini azaltmıştır” dedi. Yılmaz şube yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi

“ÖSYM yarın yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) için gözetmen öğretmen bulmakta zorlanıyor. Bölgemizde yarın 10.00’da gerçekleştirilecek sınav için yeterli salon başkanı ve gözetmen hala bulunabilmiş değil.

ÖSYM yetkilileri sınava birgün kalmasına rağmen hala mesajlarla öğretmenlere ulaşarak görev almaları çağrısında bulunmaktadır. Yetersiz ücretler ve anlamsız tedbirler öğretmenlerimizin görev alma isteğini azaltmıştır. Sınavda görevli bulunamaması durumunda öğrencilerin de mağdur olacağı ortadadır.

ÖSYM, son güne kadar sınavda görevlendirecek gözetmen öğretmen bulamamasının sorumluluğunu üstlenmeli ve bundan sonra yapılacak sınavlarda daha iyi şartları görevlendirecek öğretmenlerimize sunmalıdır. Yarın YKS’ye girecek geleceğimizin mimarı öğrencilerimize başarılar, görevli öğretmenlerimize kolaylıklar dileriz."

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 07 Haziran 2024 16:43
BENZER HABERLER
X