Tatlıkuyu’ya 112. Belediyeye kadın aile müdürlüğü
06 Haziran 2024 04:41

YENİ TARİFE İKİNCİ OTURUMA ERTELENDİ Tatlıkuyu’ya 112. Belediyeye kadın aile müdürlüğü

Gebze Belediye Meclisi’nin haziran ayı toplantısında Tatlıkuyu’ya 112 istasyonu kurulması için İl Sağlık’a yer tahsis edildi. Müdürlükler revize edilirken kadın ve aile müdürlüğü kurulacağı belirtildi. Kreşler ve sosyal hizmetlerde yeni tarife, 10 Haziran’daki ikinci oturumda karara bağlanacak

Aktan Uslu Tüm haberleri

Gebze Belediye Meclisi’nin haziran ayı toplantısı birinci oturumunda Tatlıkuyu Mahallesi’ne 112 istasyonu kurulması için İl Sağlık Müdürlüğü’ne yer tahsis edildi. Müdürlükler revize edilirken Başkan Büyükgöz, kadın ve aile müdürlüğü kurulacağını söyledi. Kreşler ve sosyal hizmetlerde yeni tarife, 10 Haziran’daki ikinci oturumda karara bağlanacak

Gebze Belediye Meclisi’nde haziran ayı olağan toplantısı birinci oturumu Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün başkanlığında gerçekleşti.

İlk gündem maddesinde, Yağcılar Mahallesi’nde 1/1000 ölçekli uygulama imar planına itirazların değerlendirilmesine ilişkin imar komisyonu raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde, Fen İşleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere iş makinesi kiralanması, oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde; Tatlıkuyu Mahallesi, Ahmet Penbegüllü Bulvarı üzerindeki tescilsiz park alanından 300 metrekarelik bir alanın 112 acil sağlık hizmetler istasyonu kurulması kaydıyla İl Sağlık Müdürlüğü’ne beş yıl süreyle tahsisi, oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesinde emlak ve istimlak müdürlüğünün beş yıllık imar programına ilişkin teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde insan kaynakları ve eğitim müdürlüğünün kadro iptal ihdasına ilişkin teklifi görüşüldü. Cumhurbaşkanlığı’nın tasarruf genelgesi ile ilintili yeni yapılanma ile dış ilişkiler müdürlüğü, görevi basın yayın müdürlüğüne devredilerek kapatılacak. Yerine kadın ve aile müdürlüğü kurulacak. Sadece Gebze Belediyesi personeline yönelik ilaç ve İSG gibi konularda hizmet veren sağlık müdürlüğü, görevi sosyal destek hizmetleri müdürlüğüne devredilerek kapatılacak. Bu gündem maddesinde müdürlük kadrolarındaki değişim oy birliğiyle kabul edilirken yönetmelikleri, görüşülmek üzere ilgili komisyona havale edildi.

Gündemin yedinci maddesinde destek hizmetleri müdürlüğünün araç kiralama hizmet alımı görüşüldü. Başkan Büyükgöz, cenazelerini memleketlerinde defnetmek isteyen yurttaşlara yönelik otobüs desteğini sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi. CHP’li meclis üyesi Engin Sözbir ve Ahmet Kadı hizmetin cenaze hizmetleri ile sınırlı tutulması gerektiğini savundu. Uzun tartışmalar sonrası CHP Grubu, araç kiralamanın cenaze definleri ile ilgili olan bölümünü kabul edip kiralanan araçların farklı amaçlarda kullanılması durumunu takip kaydıyla, kabul oyu verdi. Yedinci madde, oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin sekizinci maddesinde Gebze Belediyesi iştiraki Güzide Sosyal Hizmetler Limited Şirketi’ne yönetici ataması ve genel kurul toplantılarına temsilci ataması konularında Başkan Büyükgöz’e yetki, oy birliğiyle verildi. Büyükgöz bir diğer yetkiyi, gündemin 20’nci maddesinde PALGAZ’ın yönetim kurullarında belediyeyi temsil için aldı.

Gebze Belediyesi’nin kreş ve pazar yeri dâhil olmak üzere sosyal ve kamu hizmetlerine yönelik yeni ücret tarifesi ile birçok mahallede imar planlarına vatandaş itirazlarıyla ilişkili gündem maddelerinin tamamı ilgili komisyonlara havale edildi.

Katılımın eksiksiz olduğu toplantıyı CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve Gebze Kadın Kolları’nın eski Başkanı Birgül Belek ile Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Erkan Vural ve ilçe yöneticisi Şaban Atalı, MMO Gebze Temsilcili Başkanı Tanfer Yeşiltepe ve Mimarlar Odası Gebze Temsimciliği Başkanı Mustafa Serdaroğlu da takip etti.

Haziran ayının ikinci oturumu, 10 Haziran Pazartesi günü saat 15.00’te gerçekleşecek.

Güncelleme: 06 Haziran 2024 22:11
BENZER HABERLER
X