TEMA farkı TEMA hep çok farklı
06 Haziran 2024 22:55

ANAOKULLUSU VE ÜNİVERSİTELESİ İLE TEMA farkı TEMA hep çok farklı

Uluslararası çevre haftası, Gebze Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü öncülüğünde kutlanırken meydandaki etkinliğe TEMA, gerek anaokullarındaki gerekse Gebze Teknik Üniversitesi’ndeki öğrencilerle düzenlediği etkinliklerle damga vurdu

Aktan Uslu Tüm haberleri

Gebze Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü öncülüğünde 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda düzenlenen Uluslararası Çevre Haftası etkinliğine TEMA Vakfı her yaştan öğrenci üyeleriyle damga vurdu. Gebze Hacı Halil ve Mustafapaşa Temsilcilikleri’nin aktif görev üstlendiği etkinlikte TEMA Vakfı gönüllüleri çevre konularına vatandaş duyarlılığının da artmasını sağladı. Etkinlik ilçe genelinden okulların öğrencilerin de yer aldığı 700 kişilik kortejin Eşrefbey İlkokulu önünden meydana, Gebze Anadolu Lisesi bandosu nezaretinde yürüyüşü ile başladı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Mehmet Alp Tiryakioğlu İlkokulu öğrencilerinden oluşan ‘Minik Notalar" grubunun hazırladığı şarkılar ile mini bir konser verildi.

Gebze Mollafenari Anaokulu, Şehit Polat Özbek İlkokulu, Mehmet Alp Tiryakioğlu İlkokulu, Ayşe Sıdıka Alışan İlkokulu ve Atatürk İlkokulu öğrencilerinin atık malzemeler ile yaptıkları kostümler ile sıfır atık defilesi gerçekleşti. Defilenin ardından okullardaki Sıfır Atık Kulübü öğrencilerinin atık malzemeler ile yaptıkları eserlerden oluşan sergi alanı gezildi. Ayrıca Alanda Gebze Teknik Üniversitesi Genç Tema Vakfı öğrencilerinin ‘çevre farkındalığı’ standı, Gebze belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğünün hazırladığı ‘solucan kompostu’ standı ve Gebze İlçe Orman İşletme Müdürlüğü’nün katılanlara hediye olarak verdiği defne ağacı fideleri vatandaşlar ve öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. Etkinliklere Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Ali Arslan ve belediye meclis üyeleri ile AKP Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya da katıldı.

Güncelleme: 06 Haziran 2024 22:58
BENZER HABERLER
X