CHP Gebze tüzük kurultayına sıkı hazırlanıyor
10 Haziran 2024 04:41

YEREL SEÇİMDE “SÜTTEN AĞZI YANMIŞTI!” CHP Gebze tüzük kurultayına sıkı hazırlanıyor

31 Mart yerel seçimlerinde genel merkez dayatmasıyla aday çıkartmayan CHP Gebze, eylül ayındaki tüzük kurultayına sıkı hazırlanıyor. Başkan Gökhan Orhan ön seçimin yeniden konuşulacağı kurultaya gitmeden önce üyelere danışıp öneri alacaklarını söyledi

Aktan Uslu Tüm haberleri

CHP Gebze Kadın Kolları’nda Sevgül Tüze’nin başkanlığa seçildiği kongrede konuşan CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, örgüt olarak yeni gündemlerinin eylül ayındaki tüzük kurultayı olduğuna değindi. Orhan ön seçimin yeniden konuşulacağı kurultaya gitmeden önce üyelere danışıp öneri alacaklarını söyledi

CHP Gebze Başkanı Gökhan Orhan da yerel seçim döneminde Gebze’de bilinen kırgınlığı yaşadıklarını hatırlattı. Buna karşın umudun her zaman var olduğunu seçim sonuçlarında gördüklerini ve diğer illerdeki başarıların tüm CHP’lilere ait olduğunu belirtti. Orhan, “Mücadele her alanda sürüyor. CHP’li olmak zor. Hele ki erkek egemen anlayışa karşı CHP’li kadın olmak daha zor. Genç olmak zor. İktidarın genç ve kadınlara bakışını görüp yaşıyoruz ama biz inancımızı kaybetmediğimiz için CHP’liyiz. Atatürk’ün emaneti cumhuriyeti koruma geliştirme inancından ötürü CHP’liyiz” dedi.

Yeni filizlerin ve tohumların ekildiği yeni bir süreç yaşandığını kaydeden Orhan, “Atatürk’ün siz kadınlara tanıdığı seçme seçilme hakkı için, erkek egemen anlayışa karşı toplumsal eşitliği sağlamak, İstanbul sözleşmesini yaşatabilmek için mücadele etmeliyiz. Çocuğa ve kadına yönelik tacizi ve şiddeti ortadan kaldıracak anlayışı Türkiye’de iktidar yapabilmek adına sizlerle mücadele edeceğiz. Kişiler her zaman gelip geçici, kurumlar bakidir. CHP yaşıyor ve yaşayacak” diye konuştu.

Orhan, yine Gebze ve yerel seçim merkeze alındığında bazen istenmeyen şeylerin yaşandığını ancak bunların CHP’li olmalarını ve mücadelelerini engellemediğini kaydedip, “Bazı olumsuzluklar bazı şeylerin başlangıcı olabiliyor. Eylülde tüzük kurultayımız var ve beklentimiz çok yüksek. Üye katılımıyla süreçlerin belirleneceği, ön seçimin hâkim olacağı söyleniyor. Biz de tüzük kurultayı öncesi üyelere danışacağız. İl başkanlığı öncülüğünde tüzük kurultayına önerilerimizin götürüleceği toplantılarımız da olacak” dedi. Gökhan Orhan kadın kollarının önceki başkanı Yaşa Erdoğan ve yönetimine çabalarından ötürü teşekkür edip yeni seçilecek Sevgül Tüze ve yönetimine başarılar diledi.

İLGİLİ HABER…

SEVGÜL TÜZE İNANIYOR

Türkiye’deki başarıyı Gebze’de tekrarlayacağız

https://l24.im/q4fmlEO

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 10 Haziran 2024 04:44
BENZER HABERLER
X