Rüya görmedim ben!
07 Haziran 2024 07:07

SEÇİLİRSE SWOT ANALİZİ YAPACAK Rüya görmedim ben!

CHP Çayırova Kadın Kolları’nın kongresinde başkanlığın tek adayı Şengül Çiftçi, seçilirse özel sektörde uzmanı olduğu swot analizini uyarlayacak. O programla yerelde iktidarın mümkün olduğunu savunan Çiftçi, “Bu arada ‘Rüya mı gördün’ gibi oluyor ama rüya görmedim ben” dedi

Aktan Uslu Tüm haberleri

CHP Çayırova Kadın Kolları’nın Parti Meclis Üyesi Melisa Uğraş’ın katılımı ile yarın (08 Haziran Cumartesi) saat 10.00’da Çayırova Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleşecek kongresinin günümüz itibariyle tek adayı, yarınki kongre için değil ama seçilirse 2018 ve 2019 genel ve yerel seçimleri için çok iddialı. Fadime İlhan’ın yeniden aday olmadığı, 644 üyenin oy hakkının bulunduğu kongrede başka adayların da çıkmasını dileyen ve bu şekilde kongrenin çok daha renkli geçeceğine inandığını söyleyen Şengül Honca Çiftçi, eğer seçilirse iş hayatındaki 20 yıllık tecrübesini, partisinde uygulayacak.

Bir projede ya da bir ticari girişimde içinde bulunduğu kurumun, sürecin veya durumun güçlü ve zayıf yönlerini belirlemekte ve dış çevreden kaynaklanan fırsat ve tehditleri saptamak için kullanılan yöntem” diye tanımlanan swot analizini CHP Çayırova Kadın Kolları kurumsalında siyasete uyarlamayı hedefleyen Çiftçi, bu temelde bir çalışma ile CHP’nin Çayırova’da, 2018 genel seçimlerinde birinci parti olacağına, 2019 yerel seçimlerinde iktidar olup 25 yıl aradan sonra belediyeyi yeniden alacağına inanıyor: “Bu arada ‘Rüya mı gördün’ gibi oluyor ama rüya görmedim ben.”

Aileden CHP’li olan, 2011’deki üyeliği sonrası CHP Çayırova Gençlik Kolları yöneticili ve başkanlığı, CHP Çayırova İlçe Örgütü yöneticiliği görevleri de yapan Şengül Honca Çiftçi, CHP Çayırova İlçe Örgütü’nün 29 Mayıs’taki Filistin açıklaması sonrası Gebze Emek’e konuştu. Çiftçi sorularımız üzerine şunları kaydetti:

“Seçilirsem önce ekipleri oluşturacağız. Ben kalite yöneticisiyim. 17 yıldır kaliteci olarak çalışıyorum ve birçok sektörde kalite müdürü olarak görev aldım. Sistemlerle çalıştığımdan kadın kollarında da ilk olarak sistematik bir yapıyla başlamak istiyorum.

Ekipleri belirledikten sonra stratejik plan ve bu plan doğrultusunda mevcut durum analizi (Swot analizi) yapacağız. Gelecekte neler yapabileceğimizi belirleyeceğiz. Güçlü ve zayıf yanlarımızı, tehdit ve fırsatlarımızı ortaya çıkartacağız. Buna bağlı olarak tehdit varsa, tehditlerle alakalı neler yapabilirizi konuşacağız ki o tehditleri fırsata dönüştürebilelim. Ekip arkadaşlarımla birlikte fırsatlarımızla birlikte, güçlü yanlarımızı daha da güçlendireceğiz.

Gelen arkadaşlar içerisinde tam olarak siyasi partiler içinde yer almayan arkadaşlar var. Bir korku var işin açıkçası. O arkadaşların görev tanımlarını oluşturacağız. Neler yapmaları gerektiğini bilecekler. Sahada, ‘Ben geldim. Görev vermediler. Ne yapacağımı bilmiyorum’ korkusu içinde olmayacaklar.

Hedefler ortaya koyacağız. Örneğin eğitim sorumlusu olacak ve üç aylık bir program belirleyeceğiz. Kadınlara ve çocuklara yönelik olarak, sağlık ve kültür gibi farklı alanlarda, kültürel gelişimi de arttıracak eğitimler düzenleyeceğiz.

Sivil toplum kuruluşlarından sorumlu arkadaşlar olacak. Onlar yerel derneklerle temas kuracaklar. Onların çalışması için hedefleri belirleyeceğiz. Daha sonra da, ‘Neler yaptık’ gibisinden, belli periyodlarda yürüyeceğiz. Neredeyiz, nerede eksik kaldık, yapabiliyor muyuz, daha iyisini nasıl yapabiliriz gibi çalışmalarla ilerleyeceğiz. Böyle hedeflerim var. Bu arada ‘Rüya mı gördün’ gibi oluyor ama rüya görmedim ben.

CHP olarak sistematik ilerlediğimiz halde, hedefleri belirleyip performansları takip ettiğimizde daha iyi çalışmalarla, mahalle mahalle sokak sokak gezerek, insanlarla temas kurarak, Çayırova’da iktidarı edineceğimize inanıyorum. Böyle bir sistemi diğer partilerin de uyguladığını düşünmüyorum.

KİMDİR?

07 Temmuz 1983’te İstanbul, Kadıköy’de dünyaya geldi. Aslen Elazığlı. KBB ve Çayırova Belediye Meclisi eski üyesi Abdülkadir Honca’nın kızı. Çayırova’da büyüdü.

24 Kasım İlkokulu’ndan sonra ortaokul ve liseyi Fevzi Çakmak Lisesi’nde okudu.

Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (2004) ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (2006) mezunu. Tezli yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde (2011) yaptı.

İki yıl devlet okullarında bilgisayar dersi öğretmenliği yaptı. Ardından özel sektörde, kalite alanında çalışmaya başladı. Gebze OSB’deki Enka Civata’da kalite müdürü olarak çalıştı. Halen yine Gebze OSB’deki Samm Teknoloji İletişim A.Ş’de kalite müdürü olarak çalışıyor.  

ISO 9001 baş denetçisi. Sistem yöneticisi.

İngilizce biliyor.

Aileden ve çocukluğundan bu yana CHP’li. 2011 yılından bu yana üye. CHP Çayırova Gençlik Kolları’nın çeşitli kademelerinde görev aldı. Ünal Ateş’ten sonra bir dönem Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Dönemin İl Gençlik Kolları Başkanı Kadem Seymen’in deyimiyle, Kocaeli’nde gençlik kolları başkanlığı yapan ilk kadın partili oldu. Gençlik kolları başkanlığının ardından ilçe yönetiminde de görev üstlendi.

2013 yılında Tuncay Çiftçi ile dünya evine girdi. Ali Deniz Çiftçi adlı bir erkek çocuk annesi.

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 07 Haziran 2024 07:08
BENZER HABERLER
X