Sinan Oğan, Gebze'de GÜDEF’e konuk oldu
11 Haziran 2024 13:20

SEÇİLİRSE STK’LARA MERKEZ KURACAK Sinan Oğan, Gebze'de GÜDEF’e konuk oldu

2028 seçimleri için yeniden Cumhurbaşkanı adaylığını 27 Mayıs’ta Mersin’de açıklayan Sinan Oğan, ilk ziyaretlerinden birini Gebze’de, Kocaeli GÜDEF’e gerçekleştirdi. Oğan seçilirse STK’lara önem vereceğini, her il için merkez kuracağını söyledi

Aktan Uslu Tüm haberleri

Ülkemizde 2028 Cumhurbaşkanlığı seçiminin en çok konuşulan ismi, edindiği oyla Cumhurbaşkanlığı seçimini ikinci tura sürükleyen, iki tur arası da Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana tavır alan Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Gebze’de Kocaeli Gümüşhane Dernekleri Federasyonu – GÜDEF’e konuk oldu. 2028’de yeniden aday olacağını Türkiye İttifakı Partisi Mersin İl Başkanlığı’nın açılışında, 27 Mayıs 2024’te ilan eden Oğan, o açıklamasının ardından ilk ziyaretlerinden birini Kocaeli GÜDEF’e gerçekleştirdi.

Oğan, 2028’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yine aday olacağını ve seçilirse sivil toplum kuruluşlarına önem vereceğini, her ilin kendisine özgü yapısını tanıtacağı merkezler kurulacağını söyledi.

Sinan Oğan, GÜDEF’i Gebze, Eskiçarşı’daki yerinde ziyaretinde GÜDEF Başkanı Selami Kolcu, Kadın Kolları Başkanı Halime Çakmak, Gençlik Kolları Başkanı Kazım Özel, GÜDEF yönetiminde de yer alan dernek başkanları Durmuş Bayrak, Ahmet Akgül, Yılmaz Katırcı ve Kadir Er ile federasyon yöneticileri, GÜDEF’in önceki dönem başkanlarından İl Genel Meclisi eski üyesi Yücel Nazlı, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Gebze Belediye Başkan aday adayı olan Bünyamin Bülbül tarafından karşılanıp ağırlandı.

GÜDEF Başkanı Selami Kolcu, Sinan Oğan’ı federasyonun çalışmaları ve yapmak istediği projeler ile Kocaeli’deki Gümüşhaneliler üzerine bilgilendirdi.   

Sinan Oğan, Kocaeli GÜDEF’te olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtip Cumhurbaşkanlığı adaylığını tekrarladı. Oğan başa geldiğinde sivil toplum kuruluşlarına değer vereceğini, her ilin kendine özgü mimari yapısını, kültürünü, yaşam tarzını ifade edeceği merkezler kuracağını söyledi. Oğan toplantıda GÜDEF yöneticilerinin sorularını da yanıtladı.

Sinan Oğan’a GÜDEF Başkanı Selami Kolcu tarafından Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun ikinci hükümdarı Alparslan’ın (1029-1072) zırhı biblosu ve Kadın Kolları Başkanı Halime Çakmak tarafından Gümüşhane evi, ev/büro içi süs mobilyası şeklinde hediye edildi.

Sinan Oğan, GÜDEF’in yer aldığı Eskiçarşı, Hükümet Caddesi üzerinde yurttaşlar ile de sohbet edip günün anısına fotoğraf çektirdi.

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 11 Haziran 2024 13:24
BENZER HABERLER
X