Türkiye’deki başarıyı Gebze’de tekrarlayacağız
10 Haziran 2024 04:37

SEVGÜL TÜZE İNANIYOR Türkiye’deki başarıyı Gebze’de tekrarlayacağız

CHP Gebze Kadın Kolları’nın yeni başkanı Sevgül Tüze parti görevini arkadaşlarıyla birlikte başarıyla götüreceğine inandığını kaydetti. Tüze, 31 Mart yerel seçimlerinde ülke genelinde edinilen sonucun 2028 ve 2029’da Gebze’deki tekrarının çalışmakla mümkün olduğunu söyledi

Aktan Uslu Tüm haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi – CHP Gebze Kadın Kolları’nın önceki cumartesi günü gerçekleşen kongresinde başkanlığa seçilen Sevgül Tüze parti görevini arkadaşlarıyla birlikte başarıyla götüreceğine inandığını kaydetti. Tüze, 31 Mart yerel seçimlerinde ülke genelinde edinilen sonucun 2028 ve 2029’da Gebze’deki tekrarının çalışmakla mümkün olduğunu söyledi

Kendisinden önceki CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan ve yönetimine çalışmalarından ötürü teşekkür ederek sözlerine başlayan Sevgül Tüze, “Bana, sizlerle birlikte verilen bu parti görevini çalışma arkadaşlarımla birlikte başarıyla götüreceğimize yürekten inanıyorum” dedi. Tüze ayrıca şunları kaydetti:

“Kurucu genel başkanımız ve ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmaktır.

Çalışmak değerli yol arkadaşlarım. Haklarımız, geleceğimiz için çalışmak. Cumhuriyet, halk, adalet için çalışmak. Türkiye genelinde yaşadığımız başarıyı Gebze ilçemizde de tekrarlayıp yerelde, genelde iktidar olmak için çalışmak.

Hiç birimiz, hepimiz kadar güçlü değiliz. O yüzden gücümüzü tarihten alarak, ben değil biz olarak birlikte mücadele ederek başaracağız. Ne mutlu ki Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

Sevgül Tüze’nin konuşmasının ardından divana CHP İl Örgütü sayman üyesi Tülin Keçeci Güngör, katip üyeliklere Gebze Belediye Meclisi CHP Üyesi Gülcan Aksu ve parti üyesi Gülseren Orhan seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongreye dair kısa bir değerlendirmede bulunan Divan Başkanı Güngör, kadın kollarına seçilecek yeni yöneticilerin CHP’de başarılı olmak için ellerinden geleni yapacağına inandığını söyledi. Güngör, Türkiye’nin erken seçime gidip gitmeyeceğini vatandaşın hallerinin belirleyeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’un Ataşehir İlçesi’ni pilot bölge olarak belirleyip marif tipi yeni eğitim sistemi modelini sunduğunu hatırlatan Güngör, “Modele dair açıklama yapacak bilgiye sahip değilim. Ama bildiğim bir şey var ki Cumhuriyet ilke ve değerlerinden uzaklaşırken yetiştirmek istedikleri dindar nesil modelini daha aleni, açık ve görünür hale getirdikleri bir model” dedi. Güngör, Cumhuriyeti korumak için kadınlara çok büyük görev düştüğünü kaydetti.

 

CHP Gebze İlçe Kadın Kolları’nda iki ayrı dönemde 5.5 yıl süreyle başkanlık yaptıktan sonra 31 Mart yerel seçimlerinde Gebze Belediye Meclisi’ne aday olan, kongrede başkanlığa yeniden aday olmayan Yaşa Erdoğan görev süresi boyunca iyi niyet çerçevesinde, kendilerine sunan imkanlar nezdinde kaliteli ve nitelikli işler üretmeye çaba gösterdiklerini söyledi. Erdoğan, “Bizden önce görev yapmış arkadaşlarımıza, parti büyüklerimize ulaşmaya çaba gösterdik. Bizlere telkinlerini can kulağı ile dinledik. Bizi muhatap almayanlar olduysa da sesimizi çıkarmadan sorunu kendimizde gördük ve çözdük” dedi.

Görev süresi boyunca çok sayıda genel ve yerel seçimle parti içi kongre süreçlerini yaşadıklarını, pandeminin de dönemlerine denk geldiğini kaydeden Erdoğan, “Yılgınlığımız, yorgunluğumuz oldu ama Mustafa Kemal’in bıraktığı esere yani CHP’ye küskünlüğümüz hiç olmadı, asla da olmayacak” diye konuştu. Erdoğan birlikte görev yaptığı tüm arkadaşlarına teşekkür ederken Sevgül Tüze ve ekibine de başarılar diledi.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Merve Tüysüz görevde yeni olduğunu ancak her gittiği yerde yeni arkadaşlarla tanışmak ve taze kan görmekten çok mutluluk duyduğunu dile getirdi. Yerel seçimde Gebze adına burukluk yaşandığını hatırlatan Tüysüz, “Ama bugün buradaki kadınlarla şunu gördüm ki Gebze için yeni bir sayfa açmışız. Çok güzel ekibimiz kurulmuş. Herkes çalışmaya hevesli. Herkesin hedefi var. 47 yıl sonra yerelde iktidar olduk. İnanıyorum ki bu ekiplerle 2028 ve 2029 seçimlerinde Gebze ve Kocaeli’yi hep birlikte kırmızıya boyayacağız” diye konuştu. Tüysüz geçmiş dönemdeki çalışmalar için Yaşa Erdoğan ve yönetimine teşekkür ederken Sevgül Tüze başkanlığındaki yeni yönetimle çok daha güzellerine imza atacaklarına inandığını söyledi.

Kongreye CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Sevgül Tüze’nin bir dönem CHP Gebze İlçe Sekreterliği yapan eşi Serdar Tüze, geçmiş dönem kadın kolları başkanları Birgül Belek ve Arzu Çakmak Pehlevan ile partili yönetici ve üyeler de katıldı.

KİMDİR

1975 yılında Körfez İlçe’nin Hereke (Gebze’nin eski beldesi) Mahallesi’nde dünyaya geldi.

İlk ve ortaokulu Hereke’de okudu. Liseyi İzmit Ticaret Lisesi’nde tamamladı.

Süleyman Demirel Üniversitesi muhasebe bölümü mezunu.

Özel sektörde Nuh Çimento ve Feniş Alüminyum fabrikalarının muhasebe departmanlarında, ardından kendi firmalarında yine muhasebe alanında çalışıp emekliye ayrıldı.

CHP Gebze İlçe eski Sekreteri Serdar Tüze’nin eşi. Üniversite birinci sınıf öğrencisi Tunahan Tüze’nin annesi.  

YÖNETİM KURULU ASİL

Sevgül Tüze (Başkan) Devrim Göçmen, Filiz Ersal, Gülseren Ceylan, Konca Kurnalı, Öznur Tetikoğulları, Sedef Dinç, Sema Kınacı Demirci, Serpil Apaydın, Serpil Gürlevik, Sevim Eşsiz

YÖNETİM KURULU YEDEK

Gül Atasayan, Ayşegül Yılmaz, Beyhan Ünay, Ceylan Gayretli, Deste Kaya, Dilan Bezzaş, Dilek Tat, Fikriye Aktaş, Süreyya Destegül, Zeynep Işık

İL KONGRE DELEGELERİ

Arzu Çakmak Pehlevan, Ayşegül Yılmaz, Ayten Karabulut, Azime Özalp, Başak Berfin Yaşar, Beyhan Ünay, Bilge Altıntaş, Birgül Belek, Cansu Orhan, Ceylan Gayretli, Çiçek Karakuş, Deste Kaya, Devrim Göçmen, Dilek Berkut, Dilesen Karataş, Elif Kınacı, Fikriye Aktaş, Filiz Ersal, Gül Atasayan, Gülcan Aksu, Gülcan Atasayan, Güllü Hızlı, Gülseren Akyüz, Gülseren Ceylan, Güner Anlar Baş, İklim Günel, İlknur Dursun, Kezban Ay Şenlik Kartal, Kiraz Aydın, Lilüfer Tatoğlu, Melek Deniz Baş Seçmen, Melek Nişancı, Necla Tatar, Nuray Birinci, Nurhan Banu Üner, Öznur Tetikoğulları, Sedef Dinç, Serap Karadaş, Serpil Apaydın, Serpil Gürlevik, Sevgül Tüze, Sevim Eşsiz, Sevinç Demirli, Suna Çataltepe, Süreyya Destegül, Şehzade Boran, Uğur Kurt, Yasemin Savrancık Aktay, Yaşa Erdoğan, Yeliz Yıldırım, Zennure Çataltepe, Zeynep Işık, Zeynep Kalem

 

İLGİLİ HABER

 

YEREL SEÇİMDE “SÜTTEN AĞZI YANMIŞTI!”

CHP Gebze tüzük kurultayına sıkı hazırlanıyor

https://l24.im/x0NHk9

Güncelleme: 10 Haziran 2024 05:00
BENZER HABERLER
X