Yeniden Refah arsa satışına karşı
04 Haziran 2024 20:09

MECLİSİN ÜÇÜNCÜ AYINDA İLK KEZ KONUŞTU Yeniden Refah arsa satışına karşı

Gebze Belediye Meclisi’nde Yeniden Refah’ın tek üyesi Hakan Kahraman, nisan ve mayıs meclislerini dinleyerek geçirdikten sonra ilk haziran meclisinde söz aldı. Kahraman, parti görüşü olarak arsa satışlarına karşı olduklarını belirtip alternatifler sıraladı

Aktan Uslu Tüm haberleri

31 Mart yerel seçimlerinde muhafazakar sağın yükselen partilerinden Yeniden Refah, Gebze’de de yükseliş gösterdi. Gebze Belediye Meclisi’ne ise kılpayı fark ile, birinci sıra adayı Hakan Kahraman ile girdi. Genç Milli Görüşçü belediye meclisinin nisan ve mayıs ayı toplantılarını dinlemekle geçirirken bugün gerçekleşen, haziran ayı olağan meclisi ilk oturumunda ilk kez söz alarak görüş belirtti. Kahraman, parti görüşü olarak arsa satışlarına karşı olduklarını belirtip alternatifler sıraladı.

Kahraman gündem maddeleri öncesi, gündem dışı konuşmalar bölümünde söz aldığında sözlerine, İsrail’in Filistin işgali ve soykırımını kınayarak başladı. Kahraman, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı konseyinin ilk başkanı olan Aliya İzzetbegoviç’in (1925 – 2003), ‘Ne yaparsanız yapın soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır’ sözünü hatırlatarak, “Refah Çadırkenti’nde yaşanan soykırımı lanetliyorum. Zulüm gören Filistinli kardeşlerime Allah’tan yardım diliyorum” dedi.

Bir önceki oturumda Güzeller Mahallesi, 6685 Ada, 4 nolu paftada 8 bin 687.54 metrekare alanın satışı ve bütçeye katkı sağlanmasıyla ilgili önergenin gündeme geldiğini kaydeden Kahraman, “YRP olarak bizce belediyenin kaynak edinmesi için yapacağı en son şey toprak satmaktır” dedi. Kahraman ardından önerisini dile getirdi.

Gebze’de vergi dairesinin eski binasının yıkılma riskinden ötürü boşaltılırken şimdi otoparkı dahi olmayan bir yerde hizmet verdiğini kaydeden Kahraman, satışa çıkartılan yere vergi dairesi inşa edilerek Maliye’den vergi mahsubuyla tasarruf sağlanabileceğini söyledi.

Gebze’de merhum belediye başkanı Ahmet Penbegüllü tarafından Hünkar Çayırı’na alınarak sürdürülen geleneksel yağlı güreşin bu yıl tasarruf tedbirlerine takıldığını belirten Kahraman, “Toplumumuzun çok az kesimini ilgilendiren motor sporları programlarının yapılmasına olanak sağlanıyor. Yerine, ecdad yadigarı yağlı güreş programının yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Kahraman ayrıca meclis gündeminin sadece başlıklar halinde, meclise 3-5 gün kala kendilerine ulaştırıldığını belirtti. Daha öncesinde, detaylı bilgilendirmede bulunulursa meclis çalışmalarına kendilerinin de katkı sunabileceğini kaydetti.

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 04 Haziran 2024 20:12
BENZER HABERLER
X