Avcı: Birlikten kuvvet doğar
09 Haziran 2024 08:50

57 KİŞİLİK YÖNETİME MAKUL GEREKÇE Avcı: Birlikten kuvvet doğar

Gebzespor Kulüp Başkanlığı’na yedisi yedek 57 kişilik yönetimle seçilen Recep Avçı, “Birlikten kuvvet doğar. Amacımız şu: Siyasi ayrım yapmaksızın, hep beraber, kolkola olmak. Birliğimizi bir arada tutarsak güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi

Aktan Uslu Tüm haberleri

Gebzespor’un dünkü genel kurulunda başkanlığa taraftar tabanlı, bir dönem Gebzespor Taraftarlar Derneği başkanlığı da yapan Recep Avcı, iki dönem aradan sonra ikinci defa seçildi. Kongrede, seçime geçilmeden önce divana yönetim kurulunun 50 kişiye yükseltilmesi için önerge veren Recep Avcı, başkanlığa yeniden aday olmayan Resul Tat’ın önerge aleyhine görüş belirtmesine karşın önergesini oy çokluğuyla kabul ettirdi. Kongreye tek aday olarak giren ve başkan olarak çıkan Recep Avcı seçimin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında yönetim kurulunu 50 kişiye çıkartmasının gerekçesini, “Birlikten kuvvet doğar” tezi üzerinden yaptı.

Sözlerine kongrenin sonuç itibariyle tüm Gebzespor camiasına hayırlı uğurlu olması dileğiyle başlayan Avcı, “Gebzespor sevdalısıyım. 30 yıl önce Gebze’ye geldiğimde, Fenerbahçe’yi tutuyordum. Fenerbahçeliyim diye, İmam Hatip Lisesinde kimse bana namaz kıldırmazdı” dedi.

Gebzespor taraftar grubu Eskiçarşı’nın dernekleşme hamlesi ile birlikte kendisini Gebzespor’un içinde bulduğunu kaydeden Avcı, “Hep şunu derim. Eskiçarşı taraftar grubundan kardeşlerim de burada. Biz doğru, dürüst, insan olalım. Birbirimize saygılı olalım. Önce işimiz, sonra ailemiz, en son Gebzespor’da birlik olalım. Birlikten kuvvet doğar” diye konuştu.

Avcı, yönetimi 50 kişiye çıkartmalarındaki amacı, “Hiçbir siyasi parti ayırımı yapmadan, hep beraber, iç içe, kolkola, Gebzespor’da birliği sağlamayı hedefledik. Biz de Gebze’de birliğimizi beraberliğimizi bir arada tutarsak güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Gebze Belediye Kültür Merkezi’ndeki kongrede divan Avukat Ufuk Ekinci başkanlığında Resul Tat başkanlığındaki yönetimden Avukatlar Çağrı Solak ve Suat Mermer’den oluştu.

Kongreyi KASKF Başkanı Murat Aydın, Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Şener Akın, MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız, YRP Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan adayı Mustafa Türel ile birlikte kulüp yöneticileri, üyeleri ve çok sayıda taraftar takip etti. Kılıç ve Türel denetleme kurulu üyeliklerine, Gebzespor eski başkanlarından Yavuz Unsur ile birlikte seçildi.

Kongrede divan seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk sözü Gebzespor Başkanı Avukat Resul Tat aldı. İki dönemlik başkanlığı sürecinde yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte kulübe sahip çıkmaya çalıştıklarını kaydeden Tat, “Görev süremiz içinde Gebzespor’a güçlü bir duruş ve imaj edindirdik. Birçok alanda eksiklikleri gidermeye çalıştık. Ama sportif başarıyı yakalayamadık. Bunun birçok sebebi var. Nihayetinde ortada bir başarısızlık varsa bahane üretmek değil, yönetim olarak üzerimize düşeni almak durumundayız. Biz bir kan değişikliğinin Gebzespor’a fayda getireceğini, bu anlamda kulübün önünü açacağını düşündüğümüzden bu dönem yeniden aday olmamaya dair, böyle bir karar aldık” dedi.

Göreve talip olacak ve seçilecek yeni yönetimin her zaman arkasında duracaklarını kaydeden Tat, “Gebzespor’un daha iyi yerlere gelmesi için destek ve çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu kentin en büyük değeri Gebzespor’dur. Bu kentte, kent bilincinin oluşması için en ortak değer Gebzespor’dur. Bu anlamda bu kentte yaşayan tüm bireylerin ortak değere sahip çıkmasını istiyor, bekliyoruz” diye konuştu.

Tat sözlerini, “Gebzespor’un daha üst liglerde yer edinmesi için daha iyi enerji oluşturmak gerekiyor. İnşallah bizden sonra görev alacak arkadaşlar bu enerjiyi ortaya çıkartırlar. Biz yönetim kurulu olarak, yeni yönetime aday olacak arkadaşlara başarılar diliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte beraber şampiyonluk sevinçleri yaşayacağımız günler olur. Hayırlı olsun” diyerek tamamladı.

Kongreye, konukların konuşmaları ile devam edildi. Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş hazirunu selamladıktan sonra Gebzespor’un kuruluş tarihi olan 1955’e atıfla, “Şahıslar geçici, kurumlar kalıcıdır. Kurumları bir yerlere taşımak üzere herkesin üzerine düşen vazifeleri vardır. Ben de kuruluşundan bugüne emek veren başkanına, taraftarına, yönetimine ve Gebzelilere teşekkür ederim. Bundan sonra da böyle sürecek. Bu iş fedakarlık isteyen bir durum. Fedakârlık gösterecek yeni yönetime, başkanına, taraftarına başarılar diliyorum” dedi.

KASKF Başkanı Murat Aydın, konuşmasının Gebzespor’a değindiği bölümlerinde Gebzespor’a sahip çıkmak için kongre yapmanın yeterli olmadığını belirtip, “Bugün burada kulübe sahip çıkan gönüldaşlar var. Bundan sonra kent olarak sahip çıkılmalı. Resul Tat ve yönetimine hizmetlerinden ötürü teşekkür eden Aydın, “Başarının yapısını hep şampiyonluk olarak gördük. Son iki senedir de, hep ikinci olduk. Ama bundan sonraki süreçte ne ikinci olalım… altyapıdan da oyuncu çıkartalım. Gebze’de; -altyapılar ile birlikte- 240 takımla ligler oynatıyoruz. Gençleri, üst yapılara kazandırılacak sistemi kurmalıyız. Tüm altyapılar için söylüyorum. Oraları, para kazanılacak yerler olmamalı. Oradan sporcular yetiştirmeliyiz. Gebzespor’un A takımına kazandırmalıyız” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta içi Cumhur İttifakı’ndaki MHP kontenjanından Gebze Belediye Başkan yardımcılığı görevine atanan Şener Akın ise yeni görevi sonrası ilk konuşmasını yaptığını belirtti. Akın çok kısa tuttuğu konuşmasında Resul Tat başkanlığında görevi bırakan yönetime katkılarından ötürü teşekkür etti. Recep Avcı başkanlığındaki yönetime gelecekte başarılar dileyip, “Şahsım adına, Gebzespor sevdalısı olarak elimden geleni yapacağım” diye konuştu. Akın, Gebze Belediyesi’nin kulübe olası desteğine dair herhangi bir söylemde bulunmadı.

Kongrede divana Recep Avcı tarafından yönetimin 50 kişiye çıkartılması için verilen önerge üzerine yeniden söz alan Resul Tat, önerge aleyhine fikir ifade etti. Yönetim kurulu sayısının artırılması bir tarafa, sayının düşünülmesinden yana taraf olduğunu kaydeden Tat, “50 kişinin fiilen bir araya gelmesi, toplanması mümkün değil. Tüzükte böyle bir değişim Gebzespor’u ilerleyen süreçlerde çok zor yönetilen bir kulüp haline getirir. 50 kişilik yönetim hiçbir çağdaş kulüpte uygulanan bir durum değil. Biz, birlikte hareket olgusu için yönetim kurulu üyesi sayısının düşmesini savunuyorduk. taraftarıydık. 50 kişilik yönetim Gebzespor’a hiç katkı sağlamaz ve mantıklı olmadığını belirtmek istiyorum. Önergenin eddini talep ediyorum” dedi.

Resul Tat, Recep Avcı’nın iyi niyetli olduğunu belirtirken söz arasına giren Recep Avcı, siyasi partilerden ve STK’lardan 50 kişiyi bir araya getirdiğini belirtip 2022-2023 sezonunda BAL’da grubumuzda şampiyonluğu edinen İnegöl Kafkasspor’un 50 kişilik yönetime sahip olduğunu kaydetti. Yönetim kurulu sayısının bu kongrede artırıldığı gibi, önümüzdeki yıllardaki kongrelerde tercihe göre yeniden düşürülebileceğini söyledi.

Resul Tat bunun üzerine, “Fikrim bu yönde ama kararı genel kurul karar verir. Biz seçilenere her koşulda destek olacağız. Bu kentin enerjisini açığa çıkaramadık. Her gelenin başarısızlığının istendiği süreçte başarının olmayacağını gördük. Kendisi 50 kişiyle çalışacağını düşünürse saygı duyarım” dedi.

Önerge, Divan Başkanı Ufuk Ekinci tarafından oylamaya sunuldu. Yeni yönetimin yedisi yedek üye olmak üzere 57 kişiden oluşması oy çokluğuyla kararlaştırıldı.

Gayet olgun bir atmosferde başlayıp süren kongre, seçimin ardından dilek ve temenniler bölümünde gerildi. Eskiçarşı taraftar grubundan bir taraftar söz alarak, “Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’den; eski yönetimimize nasıl destek olduysa mevcut yönetime de aynı desteğin olmasını istiyoruz. Gebzespor halkındır. Gebzelilerindir. Herkesin böyle bilmesini istiyoruz. Parti ayrımı gözetmeksizin Gebzespor’a destek bekliyoruz. Sayın divan başkanımız, bunu da açıklayın lütfen” dedi.

Ufuk Ekinci, “Genç arkadaşımıza…” diye yanıta başladığı esnada aynı taraftar, “Ben 31 yaşındayım. Mali müşavirim. Ben de bir şeyler biliyorum. Gebze’nin yerlisiyim. Şunu söylemek istiyorum. Görün bunları ya. 300 – 500 lira değil, 40 milyon lira para harcandı. İki yılda nereden harcandı bu para? Gebze Belediyesi’nin kasasından harcandı. Kimler kullanmış bu parayı. Sinoplu topçulara verdiniz bu paraları be. Yazıklar olsun diyorum, başka bir şey demiyorum…” diye çıkıştı.

Bu sözlerin ardından salon birden karıştı. Beş dakikayı aşkın süren tartışma, bir ara kavga aşamasına kadar geldi. Polislerin de tarafları ayırmak için salona girdiği esnada Recep Avcı ve Resul Tat kolkola şekilde kültür merkezinin sahnesine çıkarak sükunet ve sağduyu çağrıları yaptı. Tartışmalar esnasında alt kimlik üzerinden sataşma olduğu iddiası gerilimi artırdı ancak o esnadaki ses kayıtlarında o içerikte herhangi bir sataşma tespit edilmedi.

Recep Avcı’nın yönetim kurulu listesinde CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, MHP Gebze İlçe eski Başkanı Bülent Özdemir, Zafer Partisi Gebze İlçe Başkanlığı görevinden ve parti üyeliğinden geçtiğimiz günlerde istifa eden Funda Özkara da yer aldı.

Avcı listesinde Resul Tat başkanlığındaki yönetimden Nilgün Erol, 2019-2024 dönemi Gebze Belediye Meclisi AKP Üyesi Ahmet Malkoç, 2019-2024 dönemi Darıca Belediye Meclisi CHP Üyesi Tuncer Saltaş ve GTO Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Yücel gibi isimlere de yer verdi ancak Yücel listenin açıklanmasının hemen ardından söz alarak Recep Avcı ile kongre öncesi konuştuğunu, gerekçelerini açıklayarak bu dönem yönetimde yer almak istemediğini kaydetti. Recep Avcı, Snan  Yücel’in listeyi yeniletmek yerine kongreden sonra istifa dilekçesi vermesi istendi. Gebzespor’da yeni yönetim aşağıdaki şekilde oylandı ancak Sinan Yücel’in istifa dilekçesini vermesinin ardından yedek yönetim kurulu listesinin birinci sırasında yer alan Hamza Alparslan’ın yeni yönetimin ilk toplantısında asil üyeliğe alınacağı öngörülüyor.

Öte yandan yeni yönetimde TSE Başdenetçisi ve Kocaeli Kırşehirliler Derneği Başkanı Fatih Soylu, MAGİAD Başkanı Erhan Atmaca da yer aldı.

YÖNETİM KURULU ASİL

 Recep Avcı (Başkan), Abdurrahman Sarıtoprak, Adem Doğrul, Ahmet Malkoç, Alper Demir, Ayhan Çakan, Burhan Berberoğlu, Bülent Özdemir, Can Berk Güvenç, Çetin Açıkyürek, Ercan Altınkaya, Erhan Atmaca, Erkan Ayan, Ersen Dikmen,  Fatih Soylu, Funda Özkara, Gökhan Orhan, Hakan Altınbaş, Halil İbrahim Kahya, İlker Altınkaya,  İzzet Yıldırım, Kadir Avşar, Köksal Aydın, Kurtuluş Koçak, Kürşat Kaşıkçı, Levent Karadeniz, Mahmut Avcı, Muhammet Aydın, Muhammet Burak Zilan, Muhammet Demirtaş, Mustafa Güvelek, Nihat Tatlı, Nilgün Erol, Oktay Torun, Olgun Akbulut,  Özgür Agin, Özgür Sarıtoprak, Recep Ayar, Rohat Başut, Sait Bayram,  Serkan Altıbulak,  Sinan Yücel, Şakir Aydemir, Şenol Kibar, Şevket Baş, Şinasi Sözbir, Tamer Coşkun,  Tayfun Bakır, Tuncer Saltaş, Umut Avcı

YÖNETİM KURULU YEDEK

Hamza Alparslan, Onur Bıçakçı, Cihan Yaban, Kazım Çiçek, Oğuz Tektaş, Baran Torun, Oğuzhan Güngör

DENETLEME KURULU ASİL

Yavuz Unsur, Mustafa Türel, Engin Kılıç

DENETLEME KURULU YEDEK

Murat Aydın, Coşkun Aydın, Kenan Koçak

 

İLGİLİ HABERLER

Gebzespor’da sezonun maliyeti 28 milyon TL

https://l24.im/fu2K

 

MURAT AYDIN’DAN TFF’YE ADAYLIK SİNYALİ

BAL’ın ve amatörün

Sesi TFF’de duyulmalı

https://l24.im/gnEB

KASKF KULÜPLERİ HAFTAYA TOPLAYACAK

Tüm spor kulüpleri

dernek statüsünden çıkıyor

https://l24.im/JaBEh2

Güncelleme: 09 Haziran 2024 09:21
BENZER HABERLER
X