Gebzespor ağır yaralı
28 Ocak 2024 16:57

DOSTLUK ZEVAL GÖRDÜ. İKİLİ AVERAJ GİTTİ Gebzespor ağır yaralı

Gebzespor en yakın takipçisi Çorluspor 1947’ye 2-0 mağlup oldu. Rakibiyle arasındaki puan farkı ikiye indi. Sezon sonu olası puan eşitliğinde ikili averaj rakipte. 10-15 Çorluspor taraftarının sebep olduğu gerilim dostluğa zeval getirdi.

Aktan Uslu Tüm haberleri

Bölgesel Amatör Lig 2'nci Grup'ta Gebzespor, takipçilerine 5 puan farkla lider gittiği Çorlu’dan lider döndü ama ağır yara aldı. Gebzespor en yakın takipçisi Çorluspor 1947 ile oynadığı maçtan 2-0 mağlup ayrılırken sezon sonunda olası puan eşitliğinde, rakibine karşı ikili averajı da yitirdi.

İlk devresi golsüz sona eren müsabakada ev sahibi ekip 62’nci dakikada Ali Arashan Altuntaş’ın pasını gole çeviren kaptanı Serdal Öz ile 1-0 öne geçti. Maçın skorunu tayin eden gol, uzatmaların oynandığı dakikalarda oyuna ikinci devrede giren Osman Gümüş’ün ayağından geldi.

Karşılaşmanın ilk yarısı karşılıklı ataklarla geçti. Her iki takım da savunmaya önem verirken Çorluspor 1947 savunması maç boyunca tek hatasını yaptı. Rakibinden topu kapan Ömer Faruk Can bir anda kaleci Emre Şanal ile karşı karşıya kaldı. Şanal müthiş bir hamleyle kaleye doğru yönelen topu kornere çelmeyi bildi. Gebzespor ilk yarıda rakibine nispeten üstünlük sağladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Gebzespor bir türlü istediği oyunu kuramadı. Savunmada kademe hatasından 1-0 geriye düştükten sonra da ev sahibi Çorluspor 1947 birkaç fırsatı değerlendiremedi. Savunmada çok iyi bir görüntü veren sarı kırmızılar, ilk yarıdaki tek savunma hatası harici Gebzespor’a gol fırsatı vermedi.

Maç sonuca rağmen dostane havada geçerken Gebzespor tribünlerinin hemen yan tarafında 10-15 civarı Çorluspor 1947 taraftarının yok yere gerginlik yaratmasından ötürü taraflar birbirine restleşti. Gerilim maç çıkışı da sürerken sonra yatıştırıldı. İlk belirlemelere göre kayda değer, üzücü bir vaka yaşanmadı.

Öte yandan maçın 78’nci dakikasında çizgi kenarında rakibiyle ikili mücadelede yerde kalan Salman Çiftkanatlı kısa süreli, tüm statta yürekleri ağızlara getirdi. İkili mücadelede rakibinin kasıt içermeyen hamlesiyle yerde kalan Çiftkanatlı’nın başı yere çarparken bir süreliğine nefes alamadığı sanıldı. Çiftkanatlı tıbbi müdahale hemen yapılırken bir süre sonra toparlandı ancak oyunu sürdüremedi.

 

Çorlu - Detaylar yarın...

Güncelleme: 28 Ocak 2024 17:01
BENZER HABERLER
X