Gebzespor’da ikinci Recep Avcı dönemi
08 Haziran 2024 15:31

YÖNETİMİ 50 KİŞİYE ÇIKARTTI Gebzespor’da ikinci Recep Avcı dönemi

BAL’da geçen sezon tekrar yaşanan hayal kırıklığının ardından dün akşam saatlerine kadar başkan adayı olmayan Gebzespor’da Recep Avcı gece adaylığa karar verdi. Tek adaylı kongrede iki dönem aradan sonra yeniden başkan seçilerken yönetimi 50 kişiden oluştu

Aktan Uslu Tüm haberleri

Bölgesel Amatör Lig’de geçen sezon tekrar yaşanan hayal kırıklığının ardından dün akşam saatlerine kadar başkan adayı olmayan Gebzespor’da Recep Avcı gece adaylığa karar verdi. Tek adaylı kongrede iki dönem aradan sonra yeniden başkan seçilerken yönetimi 50 kişiden oluştu, Recep Avcı, Gebzespor başkanlığındaki ilk döneminde yönetiminde yer alan Resul Tat ve ekibiyle uzlaşamayınca görevi bırakmıştı. Avcı görevi iki dönem aradan sonra, başkanlığa yeniden aday olmayan Resul Tat’tan almış oldu.

Gebze Belediye Kültür Merkezi’ndeki kongrede divan Avukat Ufuk Ekinci başkanlığında Resul Tat başkanlığındaki yönetimden Avukatlar Çağrı Solak ve Suat Mermer’den oluştu.

KASKF Başkanı Murat Aydın, Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Şener Akın, MHP Gebze İlçe Başkanı Ali Yalsız, YRP Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan adayı Mustafa Türel’in de takip ettiği kongre seçimin ardından dilek ve temenniler bölümünde hayli gerildi.

Resul Tat başkanlığındaki yönetimin geride kalan sezondaki transfer politikalarını eleştiren bir taraftarın sert eleştirileri salonu karıştırdı. Bir de bu esnada alt kimlik üzerinden sataşma olduğu iddiası gerilimi artırdı ancak o esnadaki ses kayıtlarında o içerikte herhangi bir sataşma tespit edilmedi. Gerilim Başkan Recep Avcı ile eski Başkan Resul Tat’ın kol kola sahnenin önüne çıkıp tarafları sükûnete çağırması ile sona erdi.

Öte yandan kongrede seçim öncesi Recep Avcı, yönetimin 50 kişiye çıkartılmasını önerdi. Resul Tat çok sayıda yöneticiyle bir icraat yapılamayacağını şahsi görüş olarak belirtti. Divanın öneriyi oylamaya sundu. Yönetimin 50 asil, 7 yedek üyeden oluşması oy çokluğuyla kabul edildi,

Recep Avcı’nın yönetim kurulu listesinde CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, MHP Gebze İlçe eski Başkanı Bülent Özdemir, Zafer Partisi Gebze İlçe Başkanlığı görevinden ve parti üyeliğinden geçtiğimiz günlerde istifa eden Funda Özkara da yer aldı. Avcı listesinde Resul Tat başkanlığındaki yönetimden Nilgün Erol, Ahmet Malkoç, Tuncer Saltaş ve Sinan Yücel gibi isimlere de yer verdi ancak Yücel listenin açıklanmasının hemen ardından bu dönem yönetimde yer alamayacağını ve maruzatını kongre öncesi Recep Avcı'ya aktardığını söyledi. Yücel’in listeyi yeniletmek yerine kongreden sonra istifa dilekçesi vermesi istendi.

Kongrede seçime açık oylama ile gidildi. Recep Avcı başkanlığındaki tek liste, oy çokluğuyla kabul edildi. Denetim kurulu için de açık oylamaya gidilirken, oy birliğiyle kabul edildi. 

 

Gebzespor’da yeni yönetim ve denetim kurulları şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ASİL

 

Recep Avcı (Başkan), Abdurrahman Sarıtoprak, Adem Doğrul, Ahmet Malkoç, Alper Demir, Ayhan Çakan, Burhan Berberoğlu, Bülent Özdemir, Can Berk Güvenç, Çetin Açıkyürek, Ercan Altınkaya, Erhan Atmaca, Erkan Ayan, Ersen Dikmen,  Fatih Soylu, Funda Özkara, Gökhan Orhan, Hakan Altınbaş, Halil İbrahim Kahya, İlker Altınkaya,  İzzet Yıldırım, Kadir Avşar, Köksal Aydın, Kurtuluş Koçak, Kürşat Kaşıkçı, Levent Karadeniz, Mahmut Avcı, Muhammet Aydın, Muhammet Burak Zilan, Muhammet Demirtaş, Mustafa Güvelek, Nihat Tatlı, Nilgün Erol, Oktay Torun, Olgun Akbulut,  Özgür Agin, Özgür Sarıtoprak, Recep Ayar, Rohat Başut, Sait Bayram,  Serkan Altıbulak,  Sinan Yücel, Şakir Aydemir, Şenol Kibar, Şevket Baş, Şinasi Sözbir, Tamer Coşkun,  Tayfun Bakır, Tuncer Saltaş, Umut Avcı

YÖNETİM KURULU YEDEK

Hamza Alparslan, Onur Bıçakçı, Cihan Yaban, Kazım Çiçek, Oğuz Tektaş, Baran Torun, Oğuzhan Güngör

DENETLEME KURULU ASİL

Yavuz Unsur, Mustafa Türel, Engin Kılıç

DENETLEME KURULU YEDEK

Murat Aydın, Coşkun Aydın, Kenan Koçak

Kongreden detaylar, yarın Gebze Emek’te…

 

 

Güncelleme: 09 Haziran 2024 04:55
BENZER HABERLER
X