MMO’dan enerji verimliliği eğitimi
11 Haziran 2024 14:14

LİBYA’DAN HEYET AĞIRLANDI MMO’dan enerji verimliliği eğitimi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Uygulamalı Eğitim Merkezi tarafından Libya’dan gelen petro kimya sektörü çalışanlarına uluslararası düzeyde enerji verimliliği eğitimi verildi

tarafından 03 - 06 Haziran 2024 tarihleri arasında Uluslararası düzeyde Enerji Verimliliği Eğitimleri gerçekleştirildi. MMO’nun Gebze’deki eğitim merkezinde dört iş günü süren eğitime Libya’da, petro kimya sektöründeki firmalardan personeller katıldı.

İngilizce verilen eğitimin kapsamında Soğutma Sistemleri, İklimlendirme Sistemleri, Basınçlı Hava Sistemleri ve Pompa Sistemleri özelinde teknik bilgi paylaşıldı. Enerji verimliliği açısından, verimli ve verimsiz şartlarda çalıştırılarak farkların görülebildiği eğitim üniteleri üzerinde uygulamalar yapıldı. Alınan ölçüm değerleri ile sistem verimleri hesaplandı, ayrıca verimlilik artırıcı çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapıldı.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası uluslararası düzeyde bakım ve enerji sektörüne yönelik yapılan eğitim çalışmaları ile ilimizin yurtdışında tanıtılmasına da katkı sağladı.

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 11 Haziran 2024 14:15
BENZER HABERLER
X