GTÜ’de 9 köpek bir gecede kayboldu
06 Haziran 2024 06:53

AYŞE BİLGİN “NEREDELER?” DİYE SORDU GTÜ’de 9 köpek bir gecede kayboldu

Gebze Teknik Üniversitesi kampüsündeki köpeklerle uzun zamandır birebir ilgilenen hayvansener Ayşe Bilgin, dokuz yavru köpeğin bir gecede kaybolduğunu öne sürüp akıbetlerini sordu

Aktan Uslu Tüm haberleri

İçinde bulunduğumuz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “tensipleri” ile sahipsiz olanlarının “Uyutulma” adı altında öldürülmesiyle gündemde olan sokak köpekleri, Gebze Teknik Üniversitesi’nde hayvanseverler ile GTÜ yönetimini de zaman zaman karşı karşıya getiren bir mevzu. Kampüs alanı içinde kendisine yuva edinen canlara gerek hayvansever üniversite öğrencileri, gerekse Gebze Bölgesi’nden hayvanseverler yaşam desteği verirken yeni bir iddia ortaya atıldı. Gebze Teknik Üniversitesi kampüsündeki köpeklerle uzun zamandır birebir ilgilenen hayvansener Ayşe Bilgin, dokuz yavru köpeğin bir gecede kaybolduğunu öne sürüp akıbetlerini sordu. Bilgin, şahsına ait instagram sayfasından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Uzun zamandır kampüs gönüllüsü olarak Gebze Teknik Üniversitesi kampüsünde köpeklerimiz ile birebir ilgilenen biriyim. Üniversite yönetimi beslemelere engel olduğu gibi ara ara köpekleri toplayıp bir yerlere bırakıyor. Yakalayabildikleri ise zaten kısır insana yaklaşan sosyal köpekler. Ama kampüste sayı artışına neden olan korkak dişiler belediye ekiplerince defalarca denenmesine rağmen yakalanıp kısırlaşması yapılamadı. Yavrularımız oldu tabi. Çok sevgi dolu oldukları için insanlara yaklaşıp oynaşıyor olmaları onları açık hedef haline getirdi. Bu sevgi dolu yavrular sadece insana yaklaşmaktan çekinmedikleri için kolayca yakalandılar ve bilinmeze atıldılar. Üniversite yönetimi ile halen devam eden bir soruşturmamız var aynı konuda ama o kadar rahatlar ki toplamaya devam ediyorlar.”

Habere ait diğer görseller

Güncelleme: 06 Haziran 2024 06:55
BENZER HABERLER
X