Nazını yaptı. Altını kaptı. Testiyi kırdı
08 Haziran 2024 08:53

FİNALİ İZMİR MARŞI İLE YAPTILAR Nazını yaptı. Altını kaptı. Testiyi kırdı

Elif Naz ile Engin Demirer dünya evine gelenek ve modernliği yaşatarak girdi. Kına sonrası avucunu kayınvalidesinin altını ile açan gelin, testiyi damadın etrafında dört dönerek kırdı. Çift düğünlerinin finalini, İzmir Marşı ile yaptı

Türkan – merhum Yalçın Kılıç çiftinin güzel kızları Elif Naz ile İlknur Güvenç ve Şeref Demirer’in yakışıklı oğulları Engin Demirer dünya evine gelenek ile modernliği bir arada yaşattıkları kına, finalini İzmir Marşı ile yaptıkları düğünle girdi. Çiftin kınaları Çayırova Özgürlük Mahallesi’ndeki Ovapark Düğün Salonu’nda; düğünleri Gebze, Sırasöğütler Mahallesi’ndeki Kardelen Düğün Davet Salonları, Silver Salon’da gerçekleşti.

Çifti ve birbirlerine dünür olan ebeveynlerini düğün törenlerinde CHP Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko, CHP Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve eşi Dilek Kaplan ile CHP İl ve İlçe Örgütleri’nin her kademesinden başkan, yönetici ve üyeler ile belediye meclis üyeleri de yalnız bırakmadı.

Aslen Sivas’ın Ulaş İlçesi eşrafından CHP Çayırova Kadın Kolları eski (2012 – 2016) Başkanı Türkan Kılıç ile merhum eşi Yalçın Kılıç’ın Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu, Gebze doğumlu iç mimar kızları 27 yaşındaki Elif Naz ile aslen Zonguldak eşrafından İlknur Güvenç ve emekli polis memuru Şeref Demirer’in insan kaynakları dâhil çeşitli üniversiteler bitiren, B Sınıfı İSG uzmanı oğulları İzmir doğumlu Engin Demirer’in kınalarında modern taz ile gelenek bir arada yaşatıldı.

Balkanlardan Anadolu’ya kadar ülkemiz genelinde yaygın testi kırma geleneğinde bir sandalyeye oturan damat adayının etrafında testiyi sallayarak dolaşan gelinin beklenmeyen bir anda testiyi kırmasının ardından kına yakma esnasında da gelinin “Açılmayan” elini, kayınvalidesinin avucuna sıkıştırdığı bir altın açtı.

Birbirlerine dünür olan Kılıç ve Demirer ailelerinin dört dörtlük bir ev sahipliği yaptığı düğünün finalinde ise İzmir marşı çaldı.

https://l24.im/J0ei

 

Gebze Emek haber sitesi olarak Elif Naz – Engin Demirer çiftini tebrik eder, ömür boyu mutluluklar dileriz.

Güncelleme: 08 Haziran 2024 08:56
BENZER HABERLER
X