Piknik bahane
06 Haziran 2024 21:58

YAZI GÜLE OYNAYA KARŞILADILAR Piknik bahane

GÜDEF’in uzunca bir aradan sonra tekrarladığı, yaz mevsimini karşıladığı geleneksel pikniği il geneli Gümüşhaneliler ile konuklarını bir araya getirdi. Ağalığına iş insanı Rüstem Dur’un seçildiği, Kelkit fasulyesi ikramlı, ödüllü yarışmaların olduğu piknikte anılar yâd edildi

Aktan Uslu Tüm haberleri

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu – GÜDEF’in uzunca bir aradan sonra tekrarladığı, yaz mevsimini karşıladığı geleneksel pikniği il geneli hemşerileri bir araya getirdi.  Bu yıl piknik ağalığına Kürtün Çayırçukur ve Şendere Köyleri Derneği Üyesi, iş insanı Rüstem Dur seçildi. Piknikte konuklara Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’ın gönderdiği Kelkit kuru fasulyesi ikram edildi.  

Pikniğe MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük, Gümüşhane Belediye Başkanı Soner Başer, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Soba, Arzular-Kabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, MHP Gümüşhane İl Başkanı Mete Kaya, AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus ile birlikte ilimiz geneli ilçe belediye başkanları ve siyasi partilerin ilçe başkanları ile çeşitli STK’ların başkanları ağırlandı.

GÜDEF Başkanı Selami Kolcu etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada federasyon bünyesindeki tüm dernekler ile büyük bir organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtip, “Amacımız birlik beraberlik içerisinde güzel bir yaza başlangıç programı yapmak ve uzun zamandır yapılmayan piknik şöleni icra etmek oldu” dedi.

Kolcu, “Piknikler sosyal etkileşimin, birlikteliğin, beraberliğin sürdürüldüğü; uzun zamandır görülmeyen dostların görüldüğü, sohbetlerin edildiği, kaynaşmanın yaşandığı gençlerin çocukların bir araya geldiği önemli etkinliklerdendir. Bizlerde hem dernek içinde hem dernekler arasında birliği, beraberliği, paylaşmayı arttırmak amacıyla, uzunca bir aradan sonra bu pikniği icra ettik” diye konuştu.

“Görüyorum ki uzun zamandır görünmeyen dostlar bir araya gelmiş, hatıraların yâd edildiği hoş muhabbetler ortaya çıkmıştır” diyen Kolcu etkinliğin paydaşı tüm derneklere, hemşerilerine, konuklara, pikniğin sponsorlarına teşekkür etti.

Gün boyu süren etkinlikte Sevilen sanatçılar Yıldırım Gömleksiz ve Alim Koca sevilen şarkı ve türküleri hemşerileri için seslendirirken halaylar çekildi.

Ekseri çocuklar için ödüllü yoğurt yeme, yumurta yeme, çuval ve halat çekme yarışları düzenlendi.

 

 

Güncelleme: 06 Haziran 2024 22:01
BENZER HABERLER
X